Freiburg vs Bayer 04 Leverkusen

03.02 Bundesliga – Freiburg vs Bayer 04 Leverkusen – Aptekarze walczą o topowe miejsce i muszą wygrać. Czy to łatwy mecz do obstawiania?

Jeśli chodzi o miejsce na szczycie Bundesligi, ta sprawa jest już całkowicie rozstrzygnięta. Bayern Monachium ma obecnie 16 oczek przewagi nad kolejnymi Bayerem Leverkusen i Schalke 04 i żadna siła nie zepchnie Roberta Lewandowskiego i spółki z piedestału. Ciekawie jednak wygląda rywalizacja na dalszych pozycjach – zarówno Bayer, jak i Schalke mają po 34 oczka, zaś siódma w tabeli Borussia Mönchengladbach ma ich aż 31. A to oznacza, że każda kolejka może przynosić gigantyczne roszady w pierwszej dziesiątce ligi niemieckiej.

Dla Bayeru Leverkusen mecz z Freiburgiem będzie nie tylko starciem o zachowanie prowizorycznych szans na tytuł Mistrza Niemiec, lecz także walką o utrzymanie na podium. Porażka w tym spotkaniu oznaczać może osunięcie nawet na szóste miejsce, dlatego dla Heiko Herrlicha tak ważne będzie, aby śledzić wyniki na żywo. Niewiele mniejsza presja ciąży na Freiburgu, który co prawda zwycięstwem może wspiąć się na dziewiątą lokatę, jednak musi liczyć się z możliwością spadku na trzynaste miejsce. Wyniki na żywo będą zatem w tym spotkaniu kluczowym elementem – na tym etapie rozgrywek liczy się bowiem nie tylko własny mecz, lecz i osiem pozostałych spotkań. A na kogo postawić tym razem? O ile wyniki na żywo nie zaskoczą, murowanym faworytem jest Bayer Leverkusen. Szanse gości wycenia się na 1,85, zaś stawki na Freiburg oscylują wokół wartości 3,84. Czy takie kursy rozwiewają wszelkie wątpliwości? Choć w piłce nożnej pewne jest tylko to, że piłka jest jedna, a bramki są dwie, tym razem jednak naprawdę trudno będzie o sensację. Aptekarze nie mogą mieć cienia wątpliwości, po co przyjeżdżają do Freiburga. A pierwszy gwizdek już 3 lutego o 15:30.