Olympique Marsylia vs Montpellier

08.04 Ligue 1 – Olympique Marsylia vs Montpellier – Liga Mistrzów w Marsylii? To możliwe, ale Olimpijczycy muszą wygrać!

Legalni bukmacherzy stawiają na OM, choć to nie będzie spacerek…

Przed 32. kolejką w Ligue 1 gracze Olympique Marsylia plasują się na trzeciej pozycji, mając na koncie 62 pkt. Ich szanse na wicemistrzostwo nie są duże, ale finisz na najniższym stopniu podium zapewnia grę w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Popularni Fenicjanie muszą jednak uważać na zespół z Lyonu, który w marcu zdobył Stade Velodrome i ma tylko dwa „oczka” mniej. Dlatego zgarnięcie pełnej puli w niedzielnym starciu z walczącym o udział w Lidze Europy Montpellier HSC (6. miejsce, 45 pkt) będzie dość ważne, lecz niełatwe. Podopieczni Michela Der Zakariana nie przegrali ośmiu ostatnich meczów ligowych, choć aż pięć z nich zakończyło się podziałem punktów. Notabene zremisowali w tym sezonie aż 15 razy – najwięcej ze wszystkich teamów. Polscy bukmacherzy widzą więcej pozytywnych scenariuszy dla gospodarzy, choć nie można mówić, że „jedynka” jest pewniakiem. Przykładowo w Milenium kurs na zwycięstwo Olimpijczyków wynosi 1,62, remis – 3,65, zaś na „dwójkę” – 5,30.

Typy bukmacherskie – ile padnie goli?

Ekipa z Montpellier jest również najmniej „bramkodajną” – w ich spotkaniach pada średnio tylko 1,84 bramki. Bardziej widowiskowo gra Olympique – średnia 3,29 jest jedną z najwyższych. Jak będzie pod tym względem w niedzielę? Typy bukmacherskie w forBet sugerują, że najbardziej prawdopodobna opcja to 2 gole – kurs 3,50. Porównywalny współczynnik jest w przypadku trzech bramek – 3,85. Kurs na 1 gol wynosi 5,00, zaś na 4 gole – 5,25. Jeśli w Marsylii padnie 5  bramek grający zarobi 9,25 razy więcej od postawionej kwoty. W przypadku 6 lub więcej bramek, przebicie wynosi 12,25, a gdy żadnego gola nie będzie – 12,75.

Autor: PM